Aktuality

Spolupráce se sítí čajoven Dobrá Tea

Z/C/H Legal poskytuje právní podporu franchisové síti čajoven Dobrá Tea, která je součástí u nás dobře známe sítě čajoven Dobrá čajovna.

Z/C/H Legal opětovně uspěla u The Legal 500

Tento rok Z/C/H Legal již po osmé uspěla v hodnocení prestižní mezinárodní ratingové společnosti The Legal 500. I letos jsme tak byli v kategorii „Real estate and construction“ vyhodnoceni jako jedna z nejlepších advokátních kanceláří na českém trhu.

Chambers&Partners vyhodnotila Z/C/H Legal mezi nejúspěšnějšími

Mezinárodní ratingová agentura Chambers&Partners, která každoročně sestavuje žebříčky nejúspěšnějších poskytovatelů právních služeb na trhu, představila své hodnocení za rok 2017. Hodnocení provádí rozsáhlý tým expertů, který oceňuje především profesionalitu, kvalitu a celkovou úroveň poskytovaných služeb. 

Cathay Associates

V dubnu 2017 navštívili advokátní kancelář Z/C/H Legal čínští kolegové z prestižní právní aliance Cathay Associates, jejíž partnerem se naše advokátní kancelář stala v roce 2016.

Z/C/H Legal se účastní prestižní soutěže Microsoft Awards!

Do letošního již 19. ročníku soutěže Microsoft Awards 2017 v České republice byla letos nominována i naše advokátní kancelář. Microsoft Awards je prestižní celosvětová soutěž, ve které odborná porota každoročně vybírá nejlepší IT řešení partnerských společností na platformě Microsoft v dané zemi.

Z/C/H na konferenci TAGLaw v Lucemburku

Z/C/H Legal je členem mezinárodní asociace advokátních kanceláří TAGLaw a pravidelně se účastní konferencí, které TAGLaw pořádá. Letošní evropská regionální konference TAGLaw se konala v Lucemburku za účasti advokátů z 18 členských států včetně Z/C/H Legal.

TAGLaw opět mezi nejlepšími

Právní aliance TAGLaw, jejíž členem je i advokátní kancelář Z/C/H Legal, byla pro rok 2017 opětovně zařazena mezi elitní světové právní aliance.

Z/C/H Legal partnerem právnického spolku Všehrd

Studenti jsou od počátku fungování naší advokátní kanceláře nedílnou součástí našeho týmu. Snažíme se různými způsoby podporovat jejich růst. Nejen z tohoto důvodu se ode dne 01.04.2017 stáváme oficiálním partnerem studentského spolku českých právníků Všehrd.

Rozhodce nemůže jmenovat pouze jedna strana sporu

Dle rozhodnutí Nejvyššího soudu sp. zn. 23 Cdo 1098/2016 ze dne 08.11.2016 nelze platně ujednat v rozhodčí smlouvě takový způsob výběru rozhodce, kde rozhodci budou určeni pouze jednou stranou sporu.

Z/C/H Legal již potřetí na Job Fair Kontakt

Z/C/H se již potřetí zúčastnilo veletrhu pracovních příležitostí Job Fair Kontakt konaného dne 06.03.2017 na půdě Právnické fakulty Univerzity Karlovy. Veletrh má sedmnáctiletou tradici a jeho cílem je setkání studentů a absolventů se zástupci advokátních kanceláří.

Gratulujeme!

Mgr. Ing. Michal Nádeníček, který doposud působil v Z/C/H Legal na pozici advokátního koncipienta, úspěšně složil advokátní zkoušky a od 8.3.2017 bude v Z/C/H Legal působit na pozici spolupracujícího advokáta.

Jana Süssmilichová ve Snídani s Novou

Advokátka Jana Süssmilichová, jedna z našich odbornic na právo nemovitostí, byla dne 17.02.2017 hostem televizního pořadu Snídaně s Novou.

První novelizace nového občanského zákoníku

Po více než dvou letech účinnosti občanského zákoníku dojde k jeho první novelizaci.

Z/C/H Legal partnerem spolku Rusini.cz

Advokátní kancelář Z/C/H Legal se stala partnerem spolku Rusini.cz, rusínská iniciativa v Čechách, která rozvíjí obecně prospěšnou činnost v oblasti komunitního života Rusínů v České republice.

Změny v zastoupení zaměstnanců v dozorčích radách

Dne 14.01.2017 nabyde účinnosti historicky první novela zákona o obchodních korporacích. Novela přináší změnu pouze v jediné oblasti, a to v zastoupení zaměstnanců v dozorčích radách akciových společností.

ZCH firmou roku 2017 pro oblast franchisingu

Vydavatel oblíbené publikace Corporate Intl. Magazine spojující významné podnikatele, finanční poradce a advokáty z celého světa, ocenil práci ZCH na poli franchisingu jako nejlepší v České republice.